Kastamonu Üniversitesi Engelleri Aşalım Projesi Daveti

 KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ ENGELLERİ AŞALIM PROJESİ AÇILIŞI                                                                                                                                                                                                                                                               

Kastamonu Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi’nin iştirakleriyle Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi hibe programı kapsamında düzenlenen "Engelleri Aşalım Projesi" açılış toplantısı 8 Mayıs 2017 tarihinde Kastamonu Üniversitesi Grand Moni Konferans Salonu'nda yapıldı.

Avrupa Birliği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından koordine edilen proje kapsamında, engelli vatandaşlara uzaktan ya da yüz yüze eğitim verilecek. Ayrıca kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak engellilere istihdam sağlanacak. Projede engelli gençlerin işgücü piyasasına katılımı için engelli duyarlı web tabanlı kariyer danışmanlığı, Sertifikalı KOSGEB Girişimcilik Eğitimi verilecek ve engelli bireylere yönelik ayrımcılığın azaltılması ve engelsiz bireylerle kaynaşmalarının sağlanması amacıyla Kastamonu'da ve Erzurum'da “Engelsiz Şenlik” düzenlenecek

Dumlupınar Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Ali Osman ALTINAY engelleri aşalım projesi açılışına Rektörlük adına katılarak Üniversitemizin plaketini Kastamonu Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN’ a takdim etti.

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 08 Mayıs 2017, Pazartesi    |    Saat :10:55
Etkinlik Yeri kastamonu üniversitesi
Etkinlik Türü Çalıştay
Etkinlik Sahibi Kurum Dışı Etkinlik
31 Mayıs 2017, Çarşamba / 537 defa okundu.