Engelli Öğrenci Bilgilendirme Asistanı Yazılım Projesi Üniversitemiz De Uygulanmaya Başladı

Engelli Öğrenci Bilgilendirme Asistanı Yazılım Projesi Üniversitemiz De Uygulanmaya Başladı

Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi tarafından, yeni bir hizmet için Üniversitemiz ve İlimizde bulunan tüm engellilerin , DPÜ Engelli Öğrenci Birimininin  Web sayfasında çok hızlı ve daha kolay erişimin sağlanması için bu alanda çalışmalar yapan Akdeniz Üniversitesi Görme Engelliler Birimi sorumlusu Eğitmen Sarper ARIKAN ile görüşerek yeni bir  proje olan Web Asistanı programı uygulanmaya başlamıştır.

Web Asistanı projesi Engelli Öğrenci Biriminde program yazılımcısı eğitmen Sarper ARIKAN ve Engelli Öğrenci Birimiinin  çalışmaları ile bir haftalık kısa bir sürede tamamlanmıştır.

Tamamlanan bu proje,  Akdeniz Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Sorumlusu  Eğitmen  Sarper Arıkan‘ın katıldığı Bilişim Erişilebilirlik Uygulamaları Tanıtımı ve Yardımcı Teknolojiler Bilgilendirme Toplantısı'na merkezde bulunan  Engelli STK derneklerinden  Kütahya Altınokta Körler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Şahin, Sakatlar Derneği Başkanı  Hatice Yakar, Otizm Derneği Başkanı Nigar Çelik, Kütahya Engelliler Umutspor Başkanı Mustafa Süer katıldı. Proje,  Engelli Öğrenci Biriminin toplantı salonunda tanıtıldı.

 Engelli Bilgilendirme ve Yönlendirme Sistemi kapsamında, Akdeniz Ünversitesi  Görme Engelliler Birimi Sorumlusu Eğitmen Sarper Arıkan tarafından geliştirilip hayata geçirilen Engelli Öğrenci Bilgilendirme Asistanı Yazılım Projesi, Üniversitemizin bilişimde erişilebilirlik hizmeti  kapsamında yayına alındı.

Oluşturulan yazılım ile Engelli Öğrencilerimiz  ve vatandaşlarımızın  Üniversitemizin  engelsiz hizmet ve olanaklarından soru - cevap sistemine bağlı olarak bilgilendirilmelerini, birim içi hizmetlerde daha etkin olunması amacıyla web tabanlı geliştirilen yazılım projesi, Üniversitemizin daha engelsiz ve erişilebilir bir eğitim ortamı sunabilmesini amaçlıyor. 

Son Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, Perşembe