“Biz De Varız “

 Engelli Öğrenci Birimimizin kordinasyonunda, DPÜ öğrencileri ve  personelleri ile Kütahya Sakatlar Derneği üyeleri DPÜ yönetimi ve NG Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ın ve Türkiye Futbol Federasyonun desteği ile Türkiye - İzlanda maçını Türk Telekom Stadyumu’nda izledi.

Etkinlik kapsamında üniversitemiz tarafından bir otobüs bu gezi için kullanıma sunuldu. Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bahçesinde 'Biz de varız' sloganıyla bir araya gelen sporseverler, buradan İstanbul'a gitmek için yola çıktılar. Geziye Üniversitemizi temsilen Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay'ın da aralarında olduğu, 20 öğrenci, personel ve dernek üyesi ile 20 refakatçi olmak üzere 40 kişi katıldı.

Yolculuk öncesi bir açıklama yapan Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar "Kütahya Sakatlar Derneği üyelerimiz ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Öğrenci Birimi öğrencileri Türkiye - İzlanda maçını izlemeye birlikte gidiyorlar. Bir engelli, bir refakatçi olarak bu maçı izlemeye gideceğiz. İlk defa Kütahya'dan engelli arkadaşlarımızı milli bir maça gönderiyoruz. Bize sponsor olan ve üyelerimizi Türkiye - İzlanda maçını seyretme imkanı sağlayan Kütahya Dumlupınar Üniversitesine ve NG Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral'a teşekkür ediyor, milli takımımıza başarılar diliyorum" dedi.

Gün içinde İstanbul'da da gezme fırsatı bulan dernek üyeleri ve öğrencilerimiz, maç saatinde Türk Telekom Stadyumu'nda yerlerini alarak 90 dakika boyunca Millî takımımızı İzlanda karşısında desteklediler ve 0-0 biten karşılaşma sonrası Türkiye'nin 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılma hakkı kazanmasıyla büyük sevinç yaşadılar.

Maçın ardından bir açıklama yapan Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay, "Öncelikle bizim bu etkinliği düzenlememize vesile olan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Kazım UYSAL hocamıza, Engelli Öğrenci Birimi Başkanı Prof. Dr. Mustafa AYDIN hocamıza, Bizleri tek renk KIRMIZI-BEYAZ şapka, tişörtler le donatan NG Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral'a, Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı ve üyelerine, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve personeline, öğrenci topluluklarımızdan Sosyal Kooperatifçilik Topluluğu Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Sibel IŞIK MERCAN hocamıza ve gönüllü üyelerine, Sosyal Yaşamı Destekleme Topluluğu gönüllü üyelerine, Engelsiz Öğrenci Birimi gönüllü üyelerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bunun yanında etkinliğe katılan tüm katılımcılar adına Türkiye Futbol Federasyonu yetkilerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendileri stadyuma girişimizden maç sonuna kadar bizlere pek çok kolaylık ve ilgi gösterdiler. Buradan güzel hatıralarla ve mutlu ayrılıyoruz" ifadelerini kullandı.

  

 

​ 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihleri 14 - 15 Kasım 2019, Perşembe    |    Saat :10:00 - 04:40
Etkinlik Yeri TÜRK TELEKOM ARENA
Etkinlik Türü Gezi
Etkinlik Sahibi Kurum Dışı Etkinlik
13 Ocak 2020, Pazartesi / 343 defa okundu.