Yemin Töreni

Yemin Töreni

Genelkurmay Başkanlığınca her yıl ‘Engelliler Haftası’ sebebiyle yapılan temsili askerlik uygulaması kapsamında engelliler askerlik yapmanın heyecanını yaşadı.


Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törene, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören  Vali Şerif Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Alim Taş, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdür vekili Hasan Çevik, askeri erkan ile engelli vatandaşların aileleri katıldı.


Tören, Sancak Kıtasının yerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Bir günlüğüne asker olma sevinci yaşayan Dumlupınar Üniversitesi BESYO öğrencisi CEMAL ÇAVDAR ve İnşaat Mühendisi UĞUR YİĞİT AKKUR Türk Bayrağı ve silah üzerine el koyarak yemin etti. Vatani görevlerini başarıyla tamamlayan engelli askerlerin terhis belgeleri ise Rektörümüz Prof. Dr. Remzi GÖREN  ile beraberindeki protokol üyeleri tarafından verildi.


Törende heyecan da vardı, duygusal anlar da yaşandı Engelli Öğrenci Birimi ve Gönüllü öğrencileri arkadaşlarının  askerlik sevincine ortak oldu. 

Son Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, Salı